Неделен гост: Ивайло Пенчев

baraban.bg

Неделен гост: Ивайло Пенчев

Правим се на по-католици от папата

От Фейсбук

   Германия и Италия ще си плащат газа в рубли.

   Това ще отприщи основателно разочарование сред българи, поляци и финландци, които заеха принципна позиция по въпроса и отказаха да го направят.

   Ще отприщи и гняв, задето се правим на по-католици от папата.

   И съмнение в способността на правителствата да защитят интересите на народа си, докато угодничат на евробюрокрацията, която създава правила за малките, само за да може няколко дни по-късно големите да ги нарушават безнаказано.

   Считам за достойно, когато политик действа принципно и последователно, воден от ясни идеологически и морални императиви. Но да угодничиш на евробюрократи, да се радваш на вниманието им и да се хвалиш, като те потупват по рамото е друго.

   Случки като тази ярко осветяват безбрежното лицемерие на европейските чиновници и "лидери" и разколебават вярата на хората във всичко, което те казват и правят.

   Надеждата е, че това би могло да стимулира нагласи за повече независимост от централната евро власт.

   Осъзнаване, че всичко което евробюрокрацията прави е може би малко по-лошо от това, което родната бюрокрация прави.

   Еврото например въобще не ни е нужно.

   Всъщност на европейците не им е нужно нищо повече от свободен пазар с минимални регулации.

   Всичко над това е рак с разрастващи се метастази.

 

baraban.bg ©

Top Desktop version